Csapatfejlesztő- és építő tréningek

A csapatépítő foglalkozások túlmutatnak a hagyományos tréningeken, amelyek létjogosultsága mellé – valljuk be őszintén – sokszor a fásultság társul. A lovakkal való munka kizökkentheti a csapatot az eddig megszokott mintákból, lehetőség nyílik egy újfajta együttműködésre, csapatjátékra, miközben szem előtt tartjuk az előzetes megbeszélés során meghatározott célokat. A hatékony munka mellett a csapat tagjai feltöltődnek, ráláthatnak egyéni és csapatban való működésükre, amelynek felismerése sokszor magától meghozza kívánt változást. Az új, szokatlan helyzetnek köszönhetően a csapat tagjai felismerhetik saját és a csapat eddig rejtett képességeit, valamint olyan megoldási stratégiáit, amelyekre eddig talán nem is gondoltak.
A tréningek időtartama: fél (négy órás) vagy egész napos (hat órás) foglalkozások.
Ár: megegyezés szerint.
Csapatépítő témák többek között:
- erősségek és csapatpotenciál felfedezése
- a közös munka irányvonalának meghatározása
- az egyéni és közös érdek közötti egyensúly megtalálása
- együttműködés és kommunikáció fejlesztés
- hatékonyság a feladatokban
- változásmenedzsment, Vuca-ready kialakítása, agilitás
(A közelben kirándulóhelyek, erdő és más kikapcsolódási lehetőségek találhatóak, így a lóasszisztált tréningek akár egy hosszabb csapatépítő hétvége részét is képezhetik. Igényes szálláshelyekkel kapcsolatban is szívesen nyújtunk segítséget.)
A foglalkozásokon való részvételhez előzetes lovastudásra nincs szükség, a lovakkal végzett gyakorlatok során a földről, a hátukra való felülés dolgozunk velük.
A lóasszisztált foglalkozások részét nem képezi sem gyógyítói, sem természetgyógyászati, sem pedig pszichoterápiás tevékenység.
A Natívmethod módszere egy kísérleti tanulási forma, ami a lóval való kapcsolódáson alapul.
Az állat-asszisztált tanulás kategóriájába esik (AAL- Animal Assisted Learning).
Mentálisan és fizikailag egészséges emberekkel dolgozunk, önismereti szinten, az élmények tudatosításán keresztül.
A résztvevő új helyzetben, új ismereteket szerezhet saját magával és a működésével kapcsolatban, teret kap a kísérletezés, a cél helyett a folyamatra kerül a fókusz.